PHP Max Input Vars Limit Arttırma [Çözüldü]

PHP Max Input Vars Limit Arttırma

PHP Max Input Vars Limit Arttırma [Çözüldü]

PHP Max Input Vars Limit Arttırma çok basit bir şekilde yapılabilir. Bazı WordPress temalarınızda sizden tema gereksinimi olarak bunu isteyebilir. Bazı hosting firmaları varsayılan özelliklerden bunu kapattığı için sizden manuel olarak açmanızı gerektiren durum olabilir. Her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte WordPress’te sizden çeşitli ek güncellemeler isteyebilir. Kullanmış olduğunuz temalar, eklentiler altyapı ile daha iyi çalışması için sizden çeşitli Input vars değerleri istemektedir.

Php Max Input Vars Limit Nedir?

WordPress altyapısının sizden web sitenizin kaç değişken kullanacağını belirten limitlere denir. WP sistemleri için varsayılan limit ”3000’dir. Bazı hosting paketlerinde bu değer ”1000” olabilmektedir. Kullanmış olduğunuz yeni teknolojiye ayak uydurmuş birçok tema 5000-10000 aralığında da sizden isteyebilir. İşte PHP_Max_Input_Vars_Limit arttırma işlemini yapmanız gerekmektedir.

Php Max Input Vars Limit Nasıl Arttırılır?

Bunu yapabileceğiniz iki yöntem vardır. Birincisi cPanel üzerinden yapabileceğiniz diğer yöntem ise anadizindeki .htaccess dosyasına ekleyeceğiniz kod ile yapılmaktadır. Max_Input_Vars değer arttırma için bu adımları kolayca anlatmak gerekirse;

1.YÖNTEM PHP.İNİ DÜZENLEME : Hostinginizin yönetim paneline giriş yaparak bunu yapabilirsiniz. php.ini dosyası nasıl düzenlenir bunu bilmiyorsanız ikinci yöntem ile yapabilirsiniz.  Php.ini dosyasını açarak max_input_vars kısmındaki değeri değiştirmeniz yeterlidir.

max_input_vars = 3000;

2.YÖNTEM APACHE .HTACCESS DOSAYINI DÜZENLEME: WordPress anadizine giriş yaparak .htaccess dosyasını açarak en alt satırında bulunun </IfModule> kodunun hemen üst satırına aşağıdaki kodu ekleyin.

php_value max_input_vars 3000

Php Max Input Vars Limit Nasıl Arttırılır


 

 

4.9/5 - (63 Kişi Oyladı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WeCreativez WhatsApp Support
Size Yardımcı Olmak İçin Buradayız
👋 Merhaba, Hoşgeldiniz