WordPress Sürümü Nasıl Gizlenir? WordPress Güvenlik Önlemleri [Çözüldü]

Wordpress Sürümü Nasıl Gizlenir Wordpress Güvenlik Önlemleri
Wordpress Sürümü Nasıl Gizlenir? neden gizlememiz gerekir veya WP sürümünü gizlememek nasıl olumsuz sonuçlar doğurabilir. Sizler için basit bir kod ile bu sorunu çözmenizi sağlayacağım. Wordpress altyapısına sahip web sitelerinizde sorun yaşamamak, güvenlik zaafiyatı vermemek için yapmanız gereken çözümlerden birisidir.

Wordpress Sürümü Nasıl Gizlenir?

Kullanmış olduğunuz wordpress sürümünü gizleme yöntemi arasında en pratiği bir tane kod eklemektir. FTP veya cPanel aracılığıyla web sitenizin ana dizinine erişim sağlayın. functions.php dosyası üzerinde ufak bir kod eklemesi yapmamız gerekiyor.
  • functions.php dosyası nerededir? Anadizine girdikten sonra wp-includes klasörü içerisindedir. functions.php dosyasını sağ tıklayarak düzenle seçeneğini seçin. Ve aşağıdaki kodu en alt satıra bir boşluk bırakarak yapıştırıp, kaydedin.
 
function wp_version_remove_version() {
return '';
}
add_filter('the_generator', 'wp_version_remove_version');

Wordpress Sürümü Neden Gizlenmelidir?

Unutmamak gerekir ki internette varolan sitelerimizin hiçbirisi güvenli bir ortamda değildir ve her an saldırıya uğrayabilir. Bu saldırıları önlemek için çeşitli Wordpress güvenlik önlemleri almaya özen gösteririz. Web sitelerine atak düzenleyecek kişiler özellikle config ve wordpress dosyalarını hedef alır. Eğer sürümlerinizi güncel tutmuyorsanız sayfa kaynaklarından sitenizin sürümü öğrenilebilir ve saldırı denemelerini olumlu kılabilir. Bu yüzden de elimizden geldiğince bu önlemleri alarak otomatik saldırıları savabiliriz.

5/5 - (19 Kişi Oyladı)


Bu İçerik İşinize Yaradıysa/Yaramadıysa Lütfen Yorum Yaparak Geri Bildirimde Bulunun

Yorum (1)

  • Ferhat Adıgüzel 26 Nisan 2023 cevap

    Sorun yaşamadım teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İlginizi

Çekebilir

Sunucunuzda Dizin Listelemesi Etkin Görünüyor 2021 Hatası ve Çözümü Wordpress

Dizin Listelemesi Etkin Görünüyor 2024 [Çözüldü]

Dizin listelemesi etkin görünüyor sorunu sunucu kaynaklı karşımıza çıkan bir sorundur. Bu sorunu çözmek ise çok basittir. Genel olarak wordpress'te...
Wordpress Memory Limit Arttırma 2021 Wordpress

Memory Limit Arttırma WordPress – 2024 [Çözüldü]

Memory limit arttırma wordpress altyapılarda çok sıkça karşılaştığımız sorunlardan birisidir. Temel olarak bakıldığında bunun bir sorun olduğunu söylemek yanlış olur....