WordPress Memory Limit Arttırma 2021 – [ÇÖZÜLDÜ]

Wordpress Memory Limit Arttırma 2021
Wordpress memory limit arttırma, hatası ve çözüm yolunu sizlere en anlaşılır şekilde sunuyoruz. Özellikle son zamanlarda artış gösteren wp memory limit hatası oldukça basit bir şekilde çözülebilir. Bunun için kod bilmenize yada teknik bilmenize gerek yoktur.

Wordpress Memory Limit Nedir?

Wordpress işletim sistemlerinde tema ve eklentilerin sağlıklı çalışabilmesi için sistemimize uyguladığımız RAM kullanımıdır. Her geçen gün daha fazla kaynağa ihtiyaç duyan bu tema ve eklentiler, sunucunun Memory (RAM) altyapısını kullanmaktadır. Wordpress varsayılanı 40MB olarak geldiğinden özellikle 2021 yılında bu sorunlarda ciddi artışlar görülmüştür. Peki şimdi çözüm yoluna gelelim.

Wordpress Memory Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Bu yöntemi iki şekilde yapabilirsiniz. Birincisi FTP yoluyla diğeri ise CPanel üzerinden dosya yöneticisi yoluyla. Her ikisi de aynı mantık ile işlemektedir. Bizlerin ulaşması gereken dosya wp-config.php dosyasıdır. Sitemizin anadizininde bulunan bu dosyaya aşağıdaki kod satırını eklememiz gerekmektedir.
define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '256M' );
Elbette Wordpress memory limit arttırma kodunu nereye yapıştırmanız gerektiğini de söyleyelim. Her sitede farklılıklar görülebilir. Bu yüzden en garanti yöntem define('WP_DEBUG', false); satırını bulup alt satırına yapıştırın. Eğer bu satır yoksa $table_prefix satırını bulun ve alt satırına yapıştırın. Eğer sunucu veya hostinginiz güçlü bir altyapıya sahipse bu değeri 256M değilde 500M yada 1000M yapabilirsiniz.
  • FTP Üzerinden Nasıl Yapılır? : FileZilla veya benzeri bir program ile sitenizin ftp bilgileri ile girerek publich_html klasörü içerisinde bulunan wp-config.php dosyasını sağ tıklayıp görüntüle/düzenle seçeneği ile not defteri olarak açabilir ve kodu belirtilen yere yapıştırabilirsiniz.
  • Cpanel Üzerinden Nasıl Yapılır? : Hostinginiz Türkçe ise menüden Dosya Yöneticisi, eğer ingilizce ise File Manager bölümünü tıklayın. Klasör seçeneklerinden publich_html klasörünü tıklayın. wp-config.php dosyasını sağ tıklayarak edit kısmına tıklayarak kodu belirtilen yere yapıştırın.

Memory Arttırma Başarısız mı?

Sizler için göstermiş olduğumuz Wordpress Memory Limit Arttırma yöntemi eğer olmadıysa hostinginizin özellikleri yetersiz veya kısıtlanmıştır. Web barındırma şirketi ile iletişime geçerek ''Hosting Memory Limit Yükseltme'' talebinde bulunabilirsiniz. Son zamanlar birçok kişinin yaşamış olduğu wordpress hafıza arttırma sorunu ile ilgili teknik destek almak isterseniz İLETİŞİM sayfasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

4.9/5 - (41 Kişi Oyladı)


Bu İçerik İşinize Yaradıysa/Yaramadıysa Lütfen Yorum Yaparak Geri Bildirimde Bulunun

Yorumlar (2)

  • ALİ ŞEKER 26 Nisan 2023 cevap

    BU KADAR BASİT BİR İŞLEMMİŞ BİR SÜRÜ ŞEY DENEDİM. ÇOK YANILTICI BİLGİLER VAR SİZİN UZMANLIĞINIZI TAKDİR ETTİM

  • Kenan Merdan 28 Nisan 2024 cevap

    Sene 2024 halen işe yarıyor 🙂 Emeğinize sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İlginizi

Çekebilir

Sunucunuzda Dizin Listelemesi Etkin Görünüyor 2021 Hatası ve Çözümü Wordpress

Dizin Listelemesi Etkin Görünüyor 2024 [Çözüldü]

Dizin listelemesi etkin görünüyor sorunu sunucu kaynaklı karşımıza çıkan bir sorundur. Bu sorunu çözmek ise çok basittir. Genel olarak wordpress'te...
Wordpress Memory Limit Arttırma 2021 Wordpress

Memory Limit Arttırma WordPress – 2024 [Çözüldü]

Memory limit arttırma wordpress altyapılarda çok sıkça karşılaştığımız sorunlardan birisidir. Temel olarak bakıldığında bunun bir sorun olduğunu söylemek yanlış olur....