WooCommerce Beyaz Ekran Sorunu ve Çözüm Yolları

WooCommerce Beyaz Ekran Sorunu ve Çözüm Yolları
Woocommerce beyaz ekran sorunu çok sık olmasa da biinen hatalardan birisidir. Bu hatanın birçok nedeni olabilir. Genel anlamda bilinen hatalar ve nasıl çözüldüğü ile ilgili yollara göz atacağız. WooCommerce, WordPress tabanlı e-ticaret siteleri için en popüler platformlardan biridir. Ancak, bazen kullanıcılar WooCommerce kurulumlarında beyaz ekran hatasıyla karşılaşabilirler. Bu sorun, mağazanızın işleyişini sekteye uğratabilir ve potansiyel müşterilerinizi kaybetmenize neden olabilir.

WooCommerce Beyaz Ekran Sorunu

WooCommerce, kullanıcı dostu arayüzü ve geniş özelleştirme seçenekleri ile popüler bir e-ticaret platformudur. Ancak, bazı durumlarda beyaz ekran hatası ile karşılaşmak mümkündür. Bu yazıda, WooCommerce'de beyaz ekran sorununu ve bu sorunu nasıl çözebileceğinizi ele alacağız.

Beyaz Ekran Sorununun Nedenleri

Wordpress altyapılarının e-ticaret yapılanması olan WooCommerce beyaz ekran sorunu bazen karşımıza çıkabiliyor. Bu sorunun belli başlı kaynakları vardır. Şimdi bu kaynaklara birlikte göz atmaya devam edelim.

1. Bellek Limiti Sorunları

Bellek limiti aşıldığında, WooCommerce beyaz ekran hatası verebilir. PHP bellek limitinin yetersiz olması bu sorunun en yaygın nedenlerinden biridir. Bu sorunun çözümü ise basittir.
  • ÇÖZÜM YOLU: WordPress bellek sınırını artırarak bu sorunu çözebilirsiniz. Bunun için wp-config.php dosyasını düzenleyerek aşağıdaki kodu ekleyerek sorunun giderilip giderilmediğini test edin. Eğer önbellekleme, cache eklentileri kullanıyorsanız site önbelleğini temizleyerek deneyin.
define('WP_MEMORY_LIMIT', '256M');
Daha detaylı kaynak için Wordpress Memory Limit Arttırma başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

2. Eklenti Çakışmaları

WooCommerce ile uyumsuz veya hatalı çalışan bir eklenti, beyaz ekran sorununa yol açabilir. Özellikle güncellenmemiş veya güvenilir olmayan eklentiler bu tür sorunlara sebep olabilir. Bazen eklentilerin güncel olsa bile bu sorun ile karşılaşmanız mümkün.
  • ÇÖZÜM YOLU: Woocommerce hariç tüm eklentileri pasif hale getirin. Ve beyaz ekran sorunu alıp, almadığınızı kontrol edin. Eğer sorun ortadan kalktıysa bütün eklentileri tek tek aktif hale getirin. Her aktif hale gelen eklentilerde sitenizi kontrol edin. Aktif hale getirdiğinizde beyaz ekran sorunu yaşatan eklenti uyumsuzdur.

3. Tema Uyumsuzlukları

Kullanılan tema WooCommerce ile uyumlu değilse veya hatalı bir güncelleme yapılmışsa, beyaz ekran sorunu ortaya çıkabilir.
  • ÇÖZÜM YOLU: Farklı bir tema yükleyerek onu deneyin. Eğer sorun ortadan kalktıysa temanız ile ilgili bir sorun vardır ve değiştirilmesi gerekir.

4. Hatalı .htaccess Dosyası

Yanlış yapılandırılmış bir .htaccess dosyası, web sitenizin düzgün çalışmasını engelleyebilir ve beyaz ekran hatasına neden olabilir.
  • ÇÖZÜM YOLU: .Htaccess dosyanızı wordpress varsayılanı ile değiştirebilirsiniz.

5. PHP Hataları ve Uyuşmazlıklar

PHP sürümünüzün WooCommerce ile uyumsuz olması veya hatalı PHP kodları da bu sorunun nedenlerinden biridir.
  • ÇÖZÜM YOLU: Öncelikle Php sürümünüzü kontrol edin. Düşük sürümler ve en yüksek sürümler sorun teşkil edebilir. PHP 7.4 ve PHP 8.1 sürümleri arasında tüm sürümleri deneyerek her değiştirdiğinizde sitenizi kontrol edin.
WooCommerce'de beyaz ekran hatası, mağazanızın performansını olumsuz etkileyebilecek bir sorundur. Ancak, doğru yaklaşım ve çözüm yöntemleriyle bu sorunu hızlı bir şekilde çözebilir ve mağazanızı tekrar canlandırabilirsiniz.  

5/5 - (12 Kişi Oyladı)


Bu İçerik İşinize Yaradıysa/Yaramadıysa Lütfen Yorum Yaparak Geri Bildirimde Bulunun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İlginizi

Çekebilir

WooCommerce Sipariş İşleme Hataları Nedenleri ve Çözümleri WooCommerce

WooCommerce Sipariş İşleme Hataları: Nedenleri ve Çözümleri

WooCommerce sipariş işleme hataları neden oluşuyor? Sizlere bunların nedenleri ve basit çözümleri hakkında bilgiler vereceğim. Fakat bu sorunların genel sorunlar...
WooCommerce En Yüksek Fiyatı Gösterme – Varyasyon Ayarları WooCommerce

WooCommerce En Yüksek Fiyatı Gösterme – Varyasyon Ayarları 2024

WooCommerce En Yüksek Fiyatı Gösterme yöntemini sizlerle paylaştım. Basit bir kod yöntemi ile sizlerde bunu yapabilirsiniz. Sizler için bahsettiğim tüm...