WordPress Tema Düzenleyici Yok – Hata ve Çözümü [Çözüldü]

Wordpress Tema Düzenleyici Yok - Hata ve Çözümü [Çözüldü]
Wordpress tema düzenleyici yok diyorsanız sorunu hızlı bir şekilde çözelim. Web sitenizde kullandığınız temalarda çeşitli düzenlemeler yapmak isteyebilirsiniz. Bazen FTP ile bağlanmak yerine basit çözümler için temamızın dosyalarına admin panelimizden ulaşmak isteriz.

Wordpress Tema Düzenleyici Yok

Bu bir sorun değildir. Yapmanız gereken işlem ise oldukça basittir. Web sitenizin ana dizinine yani publich-html klasörüne ulaşmanız gerekiyor. Bunun için FTP programları yada hosting panelinizden erişim sağlayabilirsiniz. Yapılması gereken işlem ise wp-config.php dosyasına 1 satırlık kod eklemek yada mevcut kodu düzenlemek. Aşağıdaki kod eğer wp-config.php sayfasında yoksa  define('WP_DEBUG', false);  satırının hemen altına yapıştırabilirsiniz. Eğer bu kod varsa sonunda yer alan ''TRUE'' alanı ''false'' olarak düzenleyin. Bu kod sayesinde artık tema kodlarında düzenleme yapabilirsiniz.
define(‘DISALLOW_FILE_EDIT’, false);

Wordpress Tema Düzenleyici Yok Görünmüyor

Wordpress Tema Düzenleyici Nerede?

Wordpress admin panelinize giriş yaptıktan hemn sonra sağ menüden Görünüm > Tema Düzenleyici satırından istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

5/5 - (17 Kişi Oyladı)


Bu İçerik İşinize Yaradıysa/Yaramadıysa Lütfen Yorum Yaparak Geri Bildirimde Bulunun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İlginizi

Çekebilir

Sunucunuzda Dizin Listelemesi Etkin Görünüyor 2021 Hatası ve Çözümü Wordpress

Dizin Listelemesi Etkin Görünüyor 2024 [Çözüldü]

Dizin listelemesi etkin görünüyor sorunu sunucu kaynaklı karşımıza çıkan bir sorundur. Bu sorunu çözmek ise çok basittir. Genel olarak wordpress'te...
Wordpress Memory Limit Arttırma 2021 Wordpress

Memory Limit Arttırma WordPress – 2024 [Çözüldü]

Memory limit arttırma wordpress altyapılarda çok sıkça karşılaştığımız sorunlardan birisidir. Temel olarak bakıldığında bunun bir sorun olduğunu söylemek yanlış olur....