Google Yorum Hizmeti İşletmeyi Askıya Aldırır mı?

Google Yorum Hizmeti İşletmeyi Askıya Aldırır mı
Google yorum hizmeti ile çeşitli nedenlerden dolayı işletmelerimize yapay hizmetler alıyoruz. Her ne sebepten yorum satın al paketleri ile takviye yaparsanız yapın bu işlemler işletmenizin askıya alınmasına, kapanmasına neden olmaz!

Google Yorum Hizmeti İşletmeyi Askıya Aldırır mı?

Bu tür yapay hizmetlerden dolayı işletmeler askıya alınmaz. Eğer mantık olarak bu mümkün olsaydı kendi işletmelerimize değil, rakip işletmelerimize yorum hizmetleri satın alarak onların işletmelerini kapatmamız mümkün olurdu. Google 2021 algoritma güncellemesi ile haritalar başta olmak üzere birçok noktada sorunlar yaşanmaya başladı. Bu durumun düzelip, düzelmeyeceği ise henüz belli değil. Google haritalarda kullanılan özelliklerden biriside daha önceden konum hizmetlerinden faydalanarak sizi tespit etmesi ve sizin farklı bir konumdayken geçmiş etkinliklerinize yönelik puan verip, yorum yapmanızı istemesidir. Yani birçok farklı şehri gezseniz Google size olmadığınız birçok ildeki işletmeleri farklı bir şehirde yorumlamanızı istemektedir.

Aynı İnternet Bağlantısından Yorum Yapmak

Google aynı ağ bağlantısından yorum yapmanızı spam olarak kabul etmez. Örneğin bir otel yada restaurantta o mekanlara aynı anda birçok kişi yorum yapabilir. Ağ bağlantısını da o işletmenin wi-fi interneti üzerinden yapmış olabilir. Bu durumda modem mac adresleri aynı olduğu için spam olarak algılanmaz. Bu durumda işletmenizin askıya alınmasına yada kapanmasına neden olmaz.

Google İşletmem Hesabı Neden Askıya Alınır?

2021 itibariyle alınan en fazla şikayetlerden birisi Google işletmem askıya alındı şikayetidir. Yıllardır başı boş bırakılan Google haritalar maalesef son birkaç yıl içerisinde tamamen çöplüğe döndü. Bu yüzden de Google bu yönde bir çalışma yaptı. Bu çalışmanın ne kadar doğru olduğu tartışılabilir fakat bilinmesi gereken yapılan çalışma %100 yapılması gereken bir durumdu. Sahte konumların artış göstermesi ile birlikte Google belirli aralıklarla otomatik askıya alma işlemini devreye soktu. Burada Google bizden işletmemizi yeniden doğrulamamızı istedi. Evraklar, işletme ruhsatları, faturalar gibi işletme isminin ve adresinin net göründüğü resmi belgeler istedi. Daha da şüpheli gördüğü durumda webcam ile bağlanıp işyerinin gösterilmesini talep ediyorlar. Eğer işletmenizi kanıtlayamazsanız 2hafta içerisinde haritalardan kaldırılıyor. Haksız rekabetin önüne geçmek için yapılan bu hamleler son derece doğrudur.

Politika İhlalleri Yapmadığınızdan Emin Olun

Genel olarak yapılan hatalardan birisi işletmelerimizi yönettiğimiz gmail hesapları ile kendimize yada başka bir işletmeye yorum yapmaktır. Bu en çok yapılan hatadır. Google işletmem hesap doğrulaması yapar yapmaz hemen kendimize yorum yapıyoruz. Bu affı olmayan bir hatadır. Google politikasını okumadığımız için birçok hatayı yapabiliriz. Size en sık yapılan hatayı Google '' Google işletmem hesabınızı yönettiğiniz gmail hesabınız ile herhangi bir şekilde kendinize yada bir başkasına yorum yapamaz, yerel rehber olamazsınız'' olarak tanımlıyor.

5/5 - (25 Kişi Oyladı)


Bu İçerik İşinize Yaradıysa/Yaramadıysa Lütfen Yorum Yaparak Geri Bildirimde Bulunun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İlginizi

Çekebilir

2024 Web Tasarım Fiyatları - 1000₺ 'ye Web Sitesi Genel, Web Tasarım

2024 Web Tasarım Fiyatları – 1000₺ ‘ye Web Sitesi

2024 web tasarım fiyatları hakkında sizlere net bilgiler vermek istedim. Maalesef ki sektörün tamamı dolar bazlı olduğundan net veya...
PHP 8.1 Yerleşik Uzantılar Nedir ve Ne İşe Yarar Genel

PHP 8.1 Yerleşik Uzantılar Nedir ve Ne İşe Yarar

PHP 8.1 uzantıları web sitelerimizin işlevselliğini kontrol altında tuttuğumuz çok önemli bir alandır. Fakat buradaki birçok özelliğin birçok kişi ne...