Google Yorumları Gözükmüyor? – Algoritma Güncellemesi 2021

Google Yorumları Gözükmüyor - Algoritma Güncellemesi 2021
Google yorumları gözükmüyor son birkaç aydır sıkça duyduğumuz bir söylem. Mart 2020 'de Google tarafından açıklanan çekirdek güncelleme Kasım 2020 'de kendisini göstermeye başlamıştı. Halen devam eden ve Ağustos sonu tamamlanması gereken bu güncellemelerin elbette resmi açıklamaları var.

Google Yorumları Gözükmüyor?

İlk 2005 yılında karşımıza çıkan Google haritalar, 2010 yılında katkı sağlayan kullanıcılar özelliğini devreye soktu. O günlerden bu yana 970milyon üzeri kullanıcı haritalara katkı sağlamaya başladı. Google tarafından yapılan resmi açıklamalara gelirsek; '' Google Haritalar '' gerçek dünyanın bir yansımasıdır. Buraya katkı sağlayan insanlarda aynı şekilde. İnsanlar bir işletme hakkında kılavuz olacak deneyimleri bıraksınlar istedik. Ama bunun tam tersinin de olma durumu vardı. Gerçek dünyada kötü insanlar olduğu gibi haritalarda da bu tür insanlar var. Bunların çoğunu siz görmeden kaldırıyoruz. Uygunsuz içeriği önlemeye yönelik çalışmalarımızın çoğu perde arkasında yapılırken, yatırımlarımız ve Google Haritalar'ı güvenilir ve güvenilir tutma konusundaki ilerlememiz hakkında bazı ayrıntıları paylaşmak istedik. ''

Haritalardaki Kötü Kullanıcılar Nasıl Ayrılıyor?

Google haritalar yorum hizmeti başta olmak üzere işyerleri arasında rekabetin karalama kampanyalarına kadar döndüğü gerçeğini bilmek lazım. Dolayısıyla bu sahte çalışmaların önlenmesi için bir dizi çalışma gerekiyordu. Google bu güncellemeler ile Google haritalar olumsuz yorum savaşını şu şekilde açıklıyor. '' İnsanların Google Haritaları özgün kullanma alışkanlıklarını takip ederiz. Örneğin, ortalama bir kişinin işe gidip gelirken veya bir yolculuğa çıkarken, yakınındaki restoranları veya hizmetleri ararken Google Haritalar kullandığını biliyoruz. Gittikleri yerlerde inceleme veya fotoğraf bırakılar. Benzer milyonlarca günlük katkıyı tarayan cihazlarımız algoritmayı uyarır. Bu algoritmalar tüm dillerdeki anormal kullanıcı etkinliği yapan kullanıcı sinyallerini algılar. Örneğin Bangkok 'taki yeni bir Google Business hesabının aniden Mexico City 'de bir araba galerisine dönüşmesi. Ayrıca argo yorumları anlayabilecek algoritma geliştirmek zor olduğundan binlerce eğitimli operatör ve analist görevlendiriyoruz.''

Kötü Kullanıcıları Nasıl Durdurabiliriz?

Google bu başlık altında aslında ülkemizde çok fazla uygulanan iki farklı yöntemden bahsediyor. Google yorum hizmetleri ve Google pin satışı. Birçoğumuzun yaptığı veya halen yapmaya devam ettiği bu çalışmalar ile Google harekete geçti diyebiliriz.
 • Google Haritalar Pin Kodu Satış: Uzun yıllardır işletmelerimizi doğrulamak için Google tarafından gönderilen doğrulama kodlarını işletmem hesabından giriş yaparak doğrulardık. İşletmemizi fiziksel olarak doğrulayan Google 14 günü aşan pin kodları gönderir. Google haritalar pin kodu satın alma burada devreye girer. 14 gün beklemek istemeyen piyasada 100-500₺ arasında değişen serbest piyasa fiyatları ile karşımıza çıkar. Çeşitli doğrulama yöntemlerinde de zaman uzamaktadır. Bu yüzden en etkili çözüm benim işletmem pin kodu olarak karşımıza çıkar. Günümüzde ise askıya alınan 3milyon işletmeden birisi siz olabilirsiniz. Eğer Google destek ekibine yazdıysanız sizden firmanın adresi ve ismini gösteren fatura, işletme belgesi gibi şeyler istediğini görmüşsünüzdür.
 • Google Yorum Hizmetleri: Birçok işletme olumsuz yorum aldığı zaman çareyi Google 5 yıldızlı yorum hizmeti arayarak çözeceğini bilir. Fakat kimi işletme iş disiplinindeki başarısızlık yüzünden olumsuz puan alırken, kimi işletmeler rakiplerinin gazabına uğrayabiliyor. Örneğin kötü hizmet veren işletmeye sadece kendimiz yorum yapmıyor, başka insanları da olaya dahil edebiliyoruz. Google yorum satın al burada devreye giriyor. Düşen puanları yeniden yükseltmek için işletmeler bir çalışma yapmak zorunda kalıyor.
Google bunun farkında olarak içerik vandalizmi olarak adlandırıyor. Ve geliştirildiği belirtilen yeni algoritma çok daha sağlıklı bir harita deneyimi olacağına işaret ediliyor.

Google Haritalar İstenmeyen İçerikle Mücadele

Yapılan güncellemeler, alınan önlemler tam anlamıyla 2021 Ağustos'unun son günlerinde kendisini göstermeye başlayacak. Yakın zamanda başlayan bu güncellemeler ile Google tarafından verilen net bilgiler şöyle.
 • Politikaları ihlal eden 55 milyon yorumu, 3 milyon sahte işletme profilini engelledik veya kaldırdık.
 • Google Haritalar kullanıcıları tarafından bize bildirilen 960bin üzeri yorumu ve 300bin üzeri işletme profilini kaldırdık.
 • Politikalarımızı ihlal eden veya düşük kaliteye sahip 160milyon üzeri ve 3.5milyon videoyu inceleyerek kaldırdık. Örneğin bulanık, alakasız, zaman aralıkları ile paylaşılmış aynı fotoğrafları ayıkladık.
 • Kullanılan teknolojimiz ve ekiplerimiz, şüpheli veya politikayı ihlal eden davranışları tespit edip araştırma yaptıktan sonra 610.bin üzeri kullanıcının hesabını devre dışı bıraktık.
 • Kendilerine ait olmayan Google işletmem hesabı açmak isteyenlerin 3milyondan fazla girişimini durdurduk.

Google Güncellemesi 2021

Google Algoritma Güncellemesi halen devam ederken haritalar üzerinde göze çarpan bazı detaylar mevcut. Haritalarda birçok ikon değişti. Kullanıcı deneyimi arttırılarak, işletmelerin daha fazla bilgi girmesi sağlandı. Google Yorumları Gözükmüyor
 • LGBTİ Dostu İşletmeler: Evet yanlış duymadınız. İşleme profillerinde yakın zamanda görmeye başladığımız ''Kadın Girişimci'' tanımlamasının bir yeni versiyonu. Irkçı davranışlara 2021 yılında dikkat çeken Google, yeni girişimi ile artık LGBT-i bireyleri onları hor görmeyecek işletmeleri rahatlıkla bulabilecek.
 • Çevre Dostu İşletmeler: Geri dönüşümü destekleyen işletmeler artık Google tarafından öne çıkarılacak. İşletme pinleri geri dönüşüm işareti uygulanacak. Sürdürülebilirlik çalışan işletmelere özel olarak ilgi gösterilecek.
 • Zenci Dostu İşletmeler: Her ne kadar ülkemizde önem arz etmiyor olsa da global çapta böyle bir uygulama başlayacak. Siyah bir kalp simgesi ile Siyahi dostu işletmeler olarak tanımlamalara ek koyabileceğiz.

Google Algoritma Güncellemesi 2021

Birçok ekstra özelliğin olması ile birlikte Global çapta başlayan birçok yenilik daha var. Google çekirdek algoritma güncellemesi ile birlikte gelişmeye başlayan haritalarda öne çıkan birkaç özellik daha.
 • Google Canlı Görünüm: Google Street View özelliği gelişti, gelişiyor. İşletmelerin açılış, kapanış saatleri, önemli kullelerin, binaların yüksekliği gibi ek ön izlemeler gelecek. Bu sayede işletmeler veya önemli yerler hakkında hızlı kısa bilgiler edinilebilecek.
 • Google Ayrıntılı Sokak Haritaları: Aşağıya doğru haritayı yakınlaştırdıkça daha fazla detay çıkacak. Tekerlekli sandalye veya bebek arabası kullanan yayaların kendilerine en uygun rotayı bulmaları planlanmış. Bununla birlikte kaldırımlar, yaya geçitleri, ışıklar, yaya geçitleri haritaya eklenecek. Google Haritalar Ayrıntılı Sokak
 • Yoğun Alanların Önizlemesi: Google güncellemelerinden biriside insan kalabalığını ön plana çıkarmak. Trafik yoğunluğunu nasıl kırmızı şekilde gösteriyorsa, insan kalabalığının olduğu yeri de 1-5 arası ok ile gösterecek. Google Yoğun Alanların Önizlemesi

Google Yorumları Gözükmüyor?

Google yorumları neden gözükmüyor sorusuna da bir yanıt aldığınızı düşünüyorum. Google tarafından bir süredir tüm hizmetler güncellenirken, Google haritalardaki bazı değişikliklere yer verdim. Özellikle pin ve yorum satışı konusunda savaş açan Google bu çalışmaları Haziran 21 itibariyle kademeli olarak bitirerek, 2021 Ağustos sonunda tamamlanmasını beklediğini de duyurmuştu.

4.6/5 - (54 Kişi Oyladı)


Bu İçerik İşinize Yaradıysa/Yaramadıysa Lütfen Yorum Yaparak Geri Bildirimde Bulunun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İlginizi

Çekebilir

2024 Web Tasarım Fiyatları - 1000₺ 'ye Web Sitesi Genel, Web Tasarım

2024 Web Tasarım Fiyatları – 1000₺ ‘ye Web Sitesi

2024 web tasarım fiyatları hakkında sizlere net bilgiler vermek istedim. Maalesef ki sektörün tamamı dolar bazlı olduğundan net veya...
PHP 8.1 Yerleşik Uzantılar Nedir ve Ne İşe Yarar Genel

PHP 8.1 Yerleşik Uzantılar Nedir ve Ne İşe Yarar

PHP 8.1 uzantıları web sitelerimizin işlevselliğini kontrol altında tuttuğumuz çok önemli bir alandır. Fakat buradaki birçok özelliğin birçok kişi ne...