Something Went Wrong While Displaying This Webpage Hatası [Çözüldü]

Something Went Wrong While Displaying This Webpage Hatası
Something Went Wrong While Displaying This Webpage hatası nedir ve çözümü nasıl yapılmalıdır? Lütfen önce sorunu anlamaya ve çözüm yolu için aralıksız bu içeriği okumaya devam edin! Önce hatanın sebeplerini anlamalıyız.

Something Went Wrong Ne Demek?

Türkçe karşılığı ''Birşeyler Ters Gitti'' anlamına gelmektedir. Bu hata çok farklı şekillerde karşımıza çıkabilir fakat hepsinin sorununun çözümü farklıdır. İşlem sırasında bir hata oluştuğunda veya beklenen sonuç elde edilemediğinde sıkça karşılaşılan bir ifade olarak bilinir. Özellikle teknoloji alanında, internet siteleri veya uygulamalarda meydana gelen hatalarda sıkça kullanılır. Bu tür bir bildirim, kullanıcının bir işlemi gerçekleştirirken karşılaştığı sorunu açıklamak için görüntülenir. Eğer bu sorunu wordpress üzerinde yaşadıysanız makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Something Went Wrong Hatası Türleri

Bazen ''Hay Aksi'' şeklinde çıkar. Bu sunucu kaynaklıdır genellikle ve yapacağınız en iyi şey internet bağlantınızı kontrol etmek. Ayrıca hostinginizde kesinti olmadığını bilmek. Eğer web sitenizi açtığınızda aşağıdaki ekran ile karşılaşıyorsanız çözüm yollarına geçebilirsiniz.

Google Chrome Something Went Wrong

Bu hatada sizlere copy fix diyerek farklı bir web sitesine yönlendirir. Bilgisayarınızdan windows butonunu tıklayarak ''PowerShell'' açmanızı ve terminaldeyken sağ tıklayarak PowerShell komutunu yapıştırıp ''enter'' tuşuna basmaya yönlendirir. Bu bir çözüm değildir! Çünkü kendi bilgisayarınızda bir sorunu çözmeniz sadece size çözüldü gözükecektir. Bizim amacımız ise websitemizin ziyaretçilerine yönelik bir eylemdir.

Something Went Wrong While Displaying This Webpage Hatası Çözümü

Bu hata önemli bir hata değildir fakat site ziyaretçilerini tedirgin edebilir, ziyaret sayınızı düşürebilir. Bu hatanın kaynağı birçok nedenden dolayı olabilir. Bu yüzden hataları sizlere anlatırken bir yandan da test edebilirsiniz. Web sitenizi önbellekleme sistemini göz önünde bulundurarak kontrollerinizi ''Gizli Sekme'' üzerinden yapmanızı öneririm.
  1. Sunucu & Hosting Kaynaklı Nedenler: Düşük bir ihtimaldir fakat yine de belli olmaz. Sunucunuzun aşırı kaynak kullanımı, depolama alanlarının dolması bu sorunlardan olabilir. Çözüm: Hostinginize giriş yapın ve trafik kaynaklarınızın, depolama alanının dolmadığından emin olun. Eğer dolmuşsa herhangi bir müdahale etmeden diğer yöntemleri öncelikle deneyin. Sorun devam ederse barındırma firmasından sorunun buradan kaynaklandığını anlamanız için ek kaynak satın alarak deneyebilirsiniz. Doğrudan hosting yükseltmesi yapmayın zira sorun burada olmayabilir.
  2. Php Sürümünüzü Kontrol Edin: Çeşitli uyuşmazlıklardan dolayı php sürümlerindeki modüller eksik yada çakışma yaratıyor olabilir. Güncellemeler sonrasında böyle bir problem oluşmuş olabilir. Minimum Php 8.0 sürümünü kullanmanızı tavsiye ederim. Eğer sorun halen devam ediyorsa daha teknik noktalarla devam edelim.
  3. Wordpress Tema Kaynaklı Uyuşmazlık: Genel olarak warez veya güncellenmemiş temalarda bu sorun yaşanabilir. Sorunun bundan kaynaklı olduğunu anlamak için yeni bir tema yükleyin ve etkinleştirin. Eğer tema değişikliği yaptığınızda siteniz patlıyorsa eski temanızı yeniden etkinleştirin. Eğer temanızı güncelledikten sonra admin panelinde işlem yapamıyorsanız sizler için ''Wordpress Tema Değiştirdim Sitem Bozuldu- Giremiyorum'' adlı içeriğimizden nasıl düzelteceğinizi görebilirsiniz. Bu sorun yazılımsal bir sorunda olabilir. Tema değişikliğinden dolayı sorun halen çözülmediyse kullandığnız temayı yeniden etkinleştirin ve bir diğer çözüm yolunu deneyin.
  4. Eklenti (Plugins) Kaynaklı Çakışma veya Uyumsuzluk: Ağırlıklı olarak bu bir çözüm olabiliyor. Sitenizde kullanmış olduğunuz bütün eklentileri devre dışı (etkisizleştir) bırakın. Ve sitenizi kontrol edin. Eğer halen '' Something Went Wrong While Displaying This Webpage '' hatası alıyorsanız profesyonel destek için bize ulaşın. Eğer hata gittiyse sorunumuz eklenti ile alakalı bir çakışma yada uyumsuzluktur. Şimdi bütün eklentileri tek tek etkinleştireceğiz. Her etkinleştirdiğinizde sitenizi kontrol edin. Eğer cache (litespeed, rocket vb.) eklentileri kullanıyorsanız her eklenti etkinleştirmeden sonra muhakkak önbelleği temizleyin.

Something Went Wrong Hatası Çözülmedi mi?

Eğer sorunlarınız halen devam ediyorsa mutlaka profesyonel destek almanızı öneririm. Basit görünen hatalar sitenizde kalıcı hasarlar verebilir, sil baştan başlamak zorunda kalabilirsiniz. Eğer çözüm yollarını da nasıl deneyeceğinizi bilmiyorsanız kesinlikle önerimiz yine profesyonel destektir.

5/5 - (20 Kişi Oyladı)


Bu İçerik İşinize Yaradıysa/Yaramadıysa Lütfen Yorum Yaparak Geri Bildirimde Bulunun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İlginizi

Çekebilir

2024 Web Tasarım Fiyatları - 1000₺ 'ye Web Sitesi Genel, Web Tasarım

2024 Web Tasarım Fiyatları – 1000₺ ‘ye Web Sitesi

2024 web tasarım fiyatları hakkında sizlere net bilgiler vermek istedim. Maalesef ki sektörün tamamı dolar bazlı olduğundan net veya...
PHP 8.1 Yerleşik Uzantılar Nedir ve Ne İşe Yarar Genel

PHP 8.1 Yerleşik Uzantılar Nedir ve Ne İşe Yarar

PHP 8.1 uzantıları web sitelerimizin işlevselliğini kontrol altında tuttuğumuz çok önemli bir alandır. Fakat buradaki birçok özelliğin birçok kişi ne...