Keşfedildi – Şu Anda Dizine Eklenmiş Değil Sorunu Çözümü [Çözüldü]

Keşfedildi – Şu Anda Dizine Eklenmiş Değil Sorunu Çözümü [Çözüldü]
Keşfedildi – Şu Anda Dizine Eklenmiş Değil sorunu Google Webmaster Tools üzerinde karşımıza çıkan bir sorundur. Ve çözümü aslında oldukça basittir. Bu sorunun çözümüne geçmeden önce sizlere bu sorunun ne anlama geldiğinden bahsetmek istiyorum.

Keşfedildi – Şu Anda Dizine Eklenmiş Değil Sorunu

Bu uyarı, Google'ın bir URL'yi keşfettiğini ancak henüz dizine eklememiş olduğunu belirtir. Yani, Google'ın bu URL'ü indeksleme sürecinin tamamlanmadığı veya URL'ün indekslenmemiş olduğu anlamına gelir. Neden

Keşfedildi – Şu Anda Dizine Eklenmiş Değil Uyarısı Alırız?

Genelde nedenleri bellidir ve çözümü son derece basittir. Öncelikle alınan sorunların nedenlerini anlamalısınız.
 1. Yeni Sayfa veya Site: Eğer URL yeni oluşturulmuş bir sayfa veya site ise, Google'ın bu sayfayı indekslemesi biraz zaman alabilir. Google'ın yeni içeriği keşfetmesi ve dizine eklemesi birkaç gün veya hafta sürebilir.
 2. Düşük Öncelikli URL: Google, web sitesindeki tüm URL'leri aynı öncelikle indekslemez. Bazı URL'ler daha hızlı indekslenirken, diğerleri daha uzun sürebilir. Özellikle düşük trafikli veya daha az önemli URL'ler, indekslenmeyi beklerken daha düşük önceliklidir.
 3. Site Engelleme: Web sitesi yöneticileri, robots meta etiketi veya robots.txt dosyası gibi arama motorlarının belirli URL'leri indekslemesini engelleyen yöntemler kullanabilirler. Bu durumda, Google URL'ü keşfetmiş olabilir ancak indeksleme izni alamamış olabilir.
 4. Teknik Sorunlar: Web sitesindeki teknik sorunlar veya hızlı değişen içerik, Google'ın URL'leri indeksleme sürecini geciktirebilir veya engelleyebilir.
Bu uyarıyla ilgili yapabileceğiniz bazı adımlar şunlardır:
 • Beklemek: Google'ın indeksleme işlemi için biraz zaman tanımak önemlidir. Özellikle yeni içerikler için bu süreç normaldir.
 • URL'yi İncellemek: URL'nin indekslenmeyi bekleyen herhangi bir teknik veya içerikle ilgili sorun olup olmadığını kontrol etmek.
 • İçerik Kalitesini ve Tarama İzinlerini İyileştirmek: Google'ın URL'leri indeksleme konusunda güçlük çekmesine neden olabilecek herhangi bir sorunu çözmek veya içeriği daha çekici hale getirmek.
 • Google'a İnceleme Göndermek: URL'in indekslenmeyi beklediğinden emin olduğunuzda, Google Search Console üzerinden URL'yi tekrar kontrol etmeleri için bir inceleme talebi gönderebilirsiniz. Bu, Google'ın URL'ü yeniden değerlendirmesine ve indekslemesine yardımcı olabilir.

Keşfedildi – Şu Anda Dizine Eklenmiş Değil Sorunu Çözümü

Genel olarak etiket, kategori, yeni sayfa yada yeni içeriklerde bu uyarıyı görürüz. Öncelikle bu bir hata değildir. Eğer Robotx dosyası tarafından engellenmediyse yada seo ayarlarınızdan indexlenmeyi kapattığınız noktalar varsa bu sorun karşınıza çıkabilir. Sitenizde kullandığınız etiket, sayfa, içerik seo tanımlamaları yoksa bu uyarı sıkça karşınıza çıkabilir. Örneğin aşağıda gördüğünüz üzere index al ınmamış sayfalarda bu uyarılar alınmış. Keşfedildi - Dizine Eklenmedi Hatası Bu sorunun çözümü ise basittir. Etiketlerde bu sorunları alıyorsanız mutlaka sol menüden Yazılar > Etiketler kısmını tıklayarak etiketlerin açıklamalarını yazın. Açıklamasını yazdığınız etiketlerin linklerini Google tarafından indexlenmesini bekleyin. Açıklamaları olmayan etiketler Google tarafından genelde indexlenmez.

Keşfedildi – Şu Anda Dizine Eklenmiş Değil SEO'ya Etkisi Var mı?

Genel olarak SEO'ya bir etkisi yok fakat çalışma yapmış olmanıza rağmen index alınmamış olması da iyi değil. Arama motorlarında keywordslerinizin çıkması için sorunu çözerek yükseliş noktasında iyi bir adımdır.

5/5 - (13 Kişi Oyladı)


Bu İçerik İşinize Yaradıysa/Yaramadıysa Lütfen Yorum Yaparak Geri Bildirimde Bulunun

Yorum (1)

 • Serdar Aksoy 5 Mayıs 2024 cevap

  Emeğinize sağlık sorunum kolayca çözüldü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İlginizi

Çekebilir

2024 Web Tasarım Fiyatları - 1000₺ 'ye Web Sitesi Genel, Web Tasarım

2024 Web Tasarım Fiyatları – 1000₺ ‘ye Web Sitesi

2024 web tasarım fiyatları hakkında sizlere net bilgiler vermek istedim. Maalesef ki sektörün tamamı dolar bazlı olduğundan net veya...
PHP 8.1 Yerleşik Uzantılar Nedir ve Ne İşe Yarar Genel

PHP 8.1 Yerleşik Uzantılar Nedir ve Ne İşe Yarar

PHP 8.1 uzantıları web sitelerimizin işlevselliğini kontrol altında tuttuğumuz çok önemli bir alandır. Fakat buradaki birçok özelliğin birçok kişi ne...