Google Kopya İçerik Şikayet Etme [Çözüldü]

Google Kopya İçerik Şikayet Etme

Google Kopya İçerik Şikayet Etme [Çözüldü]

Google kopya içerik şikayet etme bağlantısı üzerinden web sitelerinizden kopyalanan tüm bağlantıları bildirebilirsiniz. Birçok emek hırsızının kolay yoldan içeriklerinizi kopyalamış olması web sitelerinizi taklit etmesi teorik olarak iyi birşeydir. Unutmayın ki birisi sizin başarınızı kopyalamışsa siz iyi bir noktaya gelmişsinizdir. Google Kopya İçerik Şikayeti Nasıl Yapılır? bu soruyu son birkaç haftadır çok sık duymaya başladık. Google algoritmasının değişmesi ile birlikte biraz daha artış gösterdiği söylenebilir.

Google Kopya İçerik Şikayet Etme

Google’da kopya içerik şikayet edebileceğiniz yerde birkaç farklı noktada da web sitelerini bildirme şansınız var. Eğer aşağıdaki konulardan herhangi birisinin ihlal edildiğini düşünüyorsanız link ve kısa açıklama yazarak Google’a gönderebilir, içeriklerinizi kopyalayan web sitesinin spam olarak algılanmasını, içeriklerinin Google indexlerde sıralanmasını Kopya içerik, gizli metin, köprü sayfalar, gizleme veya gizli yönlendirme yapılan bu sitelerin tamamı spam olarak kabul edilir. Bu tip işleri yapan sitelerin arama sonuçlarındaki kalitesi düşer ve aramalardaki deneyimleri herkes tarafından olumsuz karşılanmak üzere Google tarafından işaretlenir.

  • Google Spam Barındıran İçerik Bildir : Web spam sayfaları Google indexlerde yerini alırken bazı kopya içerikler sizin gönderilerinizin önüne geçebilir. Aşağıdaki butonu tıklayarak ilgili şikayet alanına gidin ve 1. satıra kopya bağlantıyı yazın. 2.satırı boş bırakın ve ek ayrıntıları yazarak gönderin.

SPAM BARINDIRAN İÇERİK BİLDİR (Google Hesabı Gerekir)

Google Spam Barındıran İçerik Şikayet Etme


  • Ücretli Bağlantıları Bildir (Google Hesabı Gerekir) : Google açıklamalarının tam metni ”Yürüttüğümüz her arama için en alakalı sonuçları döndürmek üzere çok çalışıyoruz. Bu amaçla, site yöneticilerini site içeriklerinin açık olması ve kullanıcılar ile arama motorları tarafından kolayca anlaşılacak şekilde oluşturması konusunda teşvik ediyoruz. Maalesef, web sitelerinin tümü kullanıcıların çıkarlarını gözetmemektedir. Bazı site sahipleri, sitelerine ödemeli bağlantılar biçiminde “PageRank satın almaya” çalışmaktadır. Google, ödemeli bağlantıları tespit etmek için algoritmik yöntemler de dahil olmak üzere birçok yöntem kullanmaktadır. Kullanıcılarımızdan gelen bilgileri de kullanırız. Bağlantı satın aldığını veya sattığını bildiğiniz bir site varsa, lütfen aşağıdaki alanları doldurarak bize bildirin.” şeklindedir.

ÜCRETLİ BAĞLANTILARI BİLDİR (Google Hesabı Gerekir)

  • Kötü Amaçlı Yazılımları Bildir : Web sitelerinde kötü amaçlı yazılım barındıran tüm siteleri Google ‘a bildirebilirsiniz. Bu sitelere dahil olan konu başlıkları arasında iştirak sayfaları, yönlendirmeler, toplama içerik türleri de dahildir. Eğer bir sitenin kötü amaçlı yönlendirmeler, uygulamalar dağıttığını düşünüyorsanız alttaki bağlantı üzerinden şikayetinizi yapabilirsiniz.

KÖTÜ AMAÇLI YAZILIMLARI BİLDİR. 

  • Kimlik Avı Bildir : Kişilerin kimlik bilgilerine yada kişisel bilgilerine ulaşmak amacıyla kurulan siteleri şikayet edebilirsiniz. Ağırlıklı olarak kişisel bilgiler ve şifre çalma işlemleri için kurulan ve masum görünen bu siteleri bildirebiliyorsunuz. Ağağıdaki linki kullanarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz. Phishing yani sazan avı dediğimiz bu sitelere birkaç örnek verebiliriz. Banka görünümlü sahte siteler, E-Devlet görünümlü sahte siteler, Instagram hesabınızı çalmaya çalışan web siteleri, Şikayet var tarzı sahte siteler.

KİMLİK AVI (PHİSHİNG SAYFASI BİLDİR)

 

5/5 - (1 Kişi Oyladı)

Comments (1)

  • Selami cevap

    çok teşekkürler web sitemin kopyasını yapmışlar

    13 Ekim 2023 , 10:58

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WeCreativez WhatsApp Support
Size Yardımcı Olmak İçin Buradayız
👋 Merhaba, Hoşgeldiniz